Просвітницька діяльність

«Я хочу жити, щоб працювати, страждати і  боротись разом з вами»

М.Грушевський

У кожного народу є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків. До таких велетнів української культури, політичної думки і дій останніх двох століть, безперечно, належить Михайло Грушевський.

29 вересня відзначається 155-річчя від дня народження видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, першої у ХХ столітті незалежної Української держави, історика і організатора української науки Михайла Грушевського. До цієї події бібліотека ВКІ пропонує презентацію «Літописець української історії», що висвітлює найрізноманітніші факти його наукової, громадської й державно-політичної діяльності. Сподіваємось, презентація приверне увагу всіх, хто цікавиться постаттю М.С.Грушевського, історією національно-визвольного руху, розвитком вітчизняної історичної науки і просто історією України.

 

«День інформації!»

В рамках проекту залучення студентів та викладачів до використання книг та інформаційних ресурсів бібліотеки, до читання художньої літератури у читальному залі бібліотеки відбувся День інформації на тему: «Інформаційні ресурси та послуги на допомогу вивченню кафедри харчових технологій та ресторанного обслуговування».

Протягом дня з 900 до 1700 День інформації змогли відвідати викладачі кафедри та студенти груп ХТ-181, ГРС-181, РО-171, ХТ-171, ХТ-161 та інші бажаючі.

Програма дня включала виставку навчальної літератури, на якій широко представлені підручники, навчальні посібники, практикуми, збірники рецептур з навчальних дисциплін кафедри. Привернули увагу викладачів і студентів: експозиція профільного журналу «Ресторатор», виставка викладацьких та студентських наукових праць, виставка забутих профільних видань.

Не залишила байдужими відвідувачів виставка книг сучасної художньої літератури на тему «Книги, які варто прочитати».

«Будь сучасним! Читай українське!»

«Люди перестають думати, коли перестають читати» – слова відомого філософа Д. Дідро актуальні і сьогодні. Адже читання – це не просто спосіб отримання інформації, це унікальний процес, який позитивно впливає на формування особистості, яка вміє відчувати, співпереживати, мислити.

Сучасна українська література – це література останніх десятиліть, створена сучасними письменниками та поетами України.

Багато сучасних творів відзначені іронією, переоцінкою цінностей та зверненням до тем, що були забороненими, використанням нових стилістичних прийомів, різноманітністю та змішанням жанрів, своєрідною епатажністю, а також осмисленням соціальних проблем та історичної памяті.

Пропонуємо долучитись до творчості сучасних українських письменників, без якої неможливо уявити українську літературу.

Бібліотека ВКІ презентує художні твори Світлани Талан, Люко Дашвар, Макса Кідрука, Любка Дереша, Ірен Роздобудько, Сергія Жадана, Василя Шкляра, Вікторії Гранецької та багатьох інших.

Запрошуємо всіх студентів і викладачів відкрити свою книгу, доторкнутися до шелесту сторінок.

Культурно-просвітницька робота є невід’ємною складовою діяльності бібліотеки і спрямована на популяризацію культурної спадщини держави, виховання національної, морально-етичної свідомості користувачів бібліотеки, на формування позитивного іміджу бібліотеки.

У своїй роботі використовуємо стандартні форми і методи роботи з користувачем, впроваджуємо нові з метою зацікавлення сучасного користувача.

Найпоширенішими формами культурно-масової роботи бібліотеки є такі:

    • тематичні книжкові виставки та виставки нових надходжень;

    • дні кафедри;

    • календарі знаменних і пам’ятних дат;

    • інформаційні та інформаційно-тематичні огляди;

    • бесіди, літературні вечори, творчі зустрічі, презентації.

На особливу увагу заслуговують інноваційні форми роботи з популяризації книги:

    • віртуальні книжкові виставки;

    • віртуальне інформування;

    • буктрейлери (відео-презентація книг).

До культурно-просвітницьких заходів, що проводяться книгозбірнею, долучаються викладачі та студенти інституту. Бібліотекою проводяться заходи з національно-патріотичного, морально-естетичного та правового виховання: тематичний вечір «Сім чудес Вінниччини», поетичний вечір до Дня поезії, бібліографічні огляди літератури «Лауреати конкурсу «Коронація слова», «Будь сучасним! Читай українське!», віртуальна виставка «Права людини: європейські цінності та стандарти» тощо. У читальній залі до знаменних та пам’ятних дат оформляються виставки-персоналії у циклі «Шляхами письменницької долі».

«Чарівниця слова»
До 190-річчя від дня народження Марка Вовчка (1833–1907), української письменниці

ЛІТЕРАТУРНЕ ПОБАЧЕННЯ З ТВОРЧІСТЮ ПИСЬМЕННИКІВ ВІННИЧЧИНИ

Відвідайте нас!

Корисні посилання

Інститут від А до Я

Вінницький кооперативний інститут та Коледж економіки і права
21009, м.Вінниця, вул. Академіка Янгеля, 59

Офіційний сайт Вінницького кооперативного інституту та Коледжу економіки і права. Всі права захищені. © 2020