Електронний каталог

Користувачі внутрішньої мережі інституту можуть використовувати веб-версію Бібліограф-пошуку за посиланням: http://192.168.1.55/cgi-bin/wfinder.cgi

Електронний каталог дає можливість здійснювати швидкий і якісний пошук літератури за різними параметрами, як наприклад: автор, назва документа, рік видання, мова, вид документа (книга, рукопис, збірник, дисертація, автореферат, журнал тощо), наявність електронної версії документа та деякими іншими класифікаторами.

Для формування електронного каталогу з 2004 року бібліотекою ВКІ застосовується програма “Бібліограф – Каталог”.

Станом на 2016 рік в ньому міститься понад 20 000 записів книг та періодичних видань.

Програма “Бібліограф – Каталог” має свої власні засоби для пошуку окремо книгперіодичних видань та статей. Шукати документи можна як за атрибутами (автор, назва, інші вихідні дані) так і за належністю документів до тієї чи іншої теми.

Наприклад, нам необхідно знайти книжки певного автора. Для цього ми вводимо його прізвище (або лише кілька початкових літер) у зеленкуватому текстовому полі праворуч від параметра критерію “Автор” (при цьому автоматично встановлюється відповідна “галочка”), і натискаємо кнопку “Відібрати”. Буде показано усі книжки цього автора (авторів).

Далі, якщо серед усіх книжок автора потрібно знайти лише одну за назвою, ми у полі “Назва” вводимо початковий фрагмент назви книги (автоматично встановлюється ще одна “галочка”), здійснюємо відбір — і одержуємо результат.

Послідовність задавання критеріїв ролі не грає: можна відбирати книжки за назвою, не вказуючи автора.

Критерій “Ключові слова” (Кл. слова) дозволяє відбирати видання за конкретним ключовим словом або фрагментом ключового слова.

Під час введення тексту у відповідному полі, під цим полем з’являється табличка, яка показує набір ключових слів, які є у базі даних, і починаються з тих літер, які ми ввели. Якщо, ввівши декілька літер, ми помічаємо у табличці потрібне ключове слово, ми підводимо до нього курсор вибору (темно-синя лінія на малюнку, яка виділяє вибраний рядок у таблиці ключових слів), натискаючи клавіші зі стрілками «вниз» або «вгору», і закриваємо таблицю ключових слів натисканням клавіші “Enter” — при цьому у текстовому полі опиняється вибране ключове слово повністю, і подальший відбір видань буде здійснюватись за чіткою відповідністю саме до цього ключового слова.

Доступ до БД електронного каталогу надається в локальній мережі бібліотеки ВКІ.

Відвідайте нас!

Корисні посилання

Інститут від А до Я

Вінницький кооперативний інститут та Коледж економіки і права
21009, м.Вінниця, вул. Академіка Янгеля, 59

Офіційний сайт Вінницького кооперативного інституту та Коледжу економіки і права. Всі права захищені. © 2020