Музей

У Вінницькому кооперативному інституті (ВКІ) створено Музей історії споживчої кооперації Вінниччини.

Музей розпочав роботу у 1980 році на основі постанови правління Вінницької облспоживспілки від 14 січня 1977 року «Про заснування музею споживчої кооперації області». У 1978 році постановою правління Вінницької облспоживспілки для методичного керівництва та надання допомоги у створенні експозиції музею було затверджено Раду музею та Положення про його роботу.

Експозиція включає 10 розділів, у яких представлена інформація про заснування першого у світі споживчого товариства – Рочдельського товариства справедливих піонерів (засновники, ідеї, принципи діяльності) та про музей історії вищезгаданого товариства у м. Рочделі (Великобританія). Надаються матеріали про історію Харківського споживчого товариства та життєдіяльність його засновника – М. Балліна, фундаторів українського кооперативного руху кінця ХІХ – початку ХХ ст.; життя та діяльність фундатора кооперативного руху на Поділлі – Йоахима Волошиновського та відвідування делегацією Вінницької облспоживспілки пам’ятних місць, пов’язаних з його ім’ям у Польщі; створення і розвиток перших споживчих товариств на терені нашої області; історію розвитку споживчої кооперації Вінниччини в період українських визвольних змагань 1917–1920рр.; створення та діяльність Вінницької обласної спілки споживчих товариств та її засновників; історію розвитку споживчої кооперації Вінниччини у роки Великої Вітчизняної війни та участь кооператорів Вінниччини у війні; етапи відбудови та розвитку споживчої кооперації області в другій половині 40–80-х рр. ХХ ст., висвітлюючи її досягнення; стан споживчої кооперації в незалежній Україні; життя та діяльність І.К. Ладаняка – видатного діяча українського кооперативного руху, який очолював правління Вінницької облспоживспілки 27 років і зробив значний внесок у розвиток кооперації нашого регіону; розвиток кооперативної освіти на Вінниччині. Більшість експозиційних матеріалів відображають історію саме Вінницького кооперативного інституту, починаючи від відкриття у 1928 році кооперативного технікуму.

У музеї зібрано матеріали про діяльність керівників Вінницької облспоживспілки, ветеранів Великої Вітчизняної війни і праці, керівників навчального закладу. Тут зберігаються сувеніри – подарунки, вітальні листівки, грамоти, що були вручені навчальному закладу та його керівникам у різні роки, матеріали з’їздів та конференцій споживчої кооперації області, зібрання творів відомих діячів споживчої кооперації України і Вінницької області про розвиток кооперації в різних історичних умовах.

Експозиція музею висвітлює також міжнародні зв’язки Вінницької облспоживспілки та Вінницького кооперативного інституту з організаціями споживчої кооперації різних країн.

Студенти Вінницького кооперативного інституту займаються пошуком та узагальненням матеріалів для поповнення експозиції музею.

Музей бере активну участь у всіх заходах, що проводяться на базі інституту, активно співпрацює з Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм, Вінницьким обласним архівом, архівом Вінницької облспоживспілки.

Тематико-структурний план експозиції музею історії споживчої кооперації Вінниччини є таким:

    • Перше споживче товариство у світі. Рочдельське споживче товариство.
    • Йоахим Волошиновський – фундатор українського кооперативного руху на Поділлі.
    • Перші споживчі товариства на Вінниччині.
    • Споживча кооперація Вінниччини в період визвольних змагань (1917–1920рр.)
    • Створення Вінницької обласної спілки споживчих товариств.
    • Споживча кооперація Вінниччини у роки Великої Вітчизняної війни.
    • Етапи відбудови і розвитку споживчої кооперації Вінниччини в другій половині 40–80-х рр. ХХ ст..
    • Споживча кооперація Вінниччини в незалежній Україні.
    • І.К. Ладаняк – видатний діяч українського кооперативного руху.
    • Кооперативна освіта на Вінниччині.

Інститут від А до Я

Вінницький кооперативний інститут та Коледж економіки і права
21009, м.Вінниця, вул. Академіка Янгеля, 59

Відвідайте нас!

Корисні посилання

Офіційний сайт Вінницького кооперативного інституту та Коледжу економіки і права. Всі права захищені. © 2019