Поетеса з мудрим серцем лицаря!

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки(1871-1913)

«Ні, я жива! Я буду вічно жити,

я в серці маю те, що не вмирає!»

Крізь роки промовляє до нас Леся Українка, вклавши у вуста Мавки, героїні чудової „Лісової пісні“, ці особливо яскраві слова, що стали пророчими для самої поетеси, яка в собі, у своєму серці несла вогонь поезії, вогонь любові. Ця тендітна жінка виявилася мужнішою за багатьох чоловіків, бо інколи мужність потрібна вже для того, щоб просто жити.

25 лютого вся громадськість відзначає 150 річницю від дня народження великої дочки українського народу, яка золотими літерами вписала свою творчість в культурну спадщину нашої нації, підіймаючи її до рівня кращих зразків світового красного письменства.

Леся Українка – найславніша українська поетеса, послідовний та енергійний борець за утворення українського народу, за його консолідацію в політичну націю. Вся сукупність її творів – це образ ідеальної землі земного раю, що зветься Україною. Художнє слово письменниці – то гармонія глибокої ніжності й крицевої непохитності. Її поезія – чарівна квітка, але та квітка – огниста, пронизана «прудкими іскрами» й «летючими зірками». Обдарована від Бога дивовижної сили поетичним талантом, Леся Українка піднесла до нього і свій Дух, на які одважуються зійти тільки генії.

Лесю Українку знають у всьому світі. Її твори перекладені багатьма мовами. Збірки віршів “На крилах пісень, “Думи і мрії, “Відгуки”, драми “Бояриня”, “Кассандра”, “Лісова пісня”, “Одержима” – далеко не весь творчий доробок письменниці.

У 19-річному віці вона самостійно склала для своїх сестер підручник українською мовою “Стародавня історія східних народів”. Також Українка перекладала на рідну мову Гоголя, Міцкевича, Гейне, Гюго, Гомера, Шекспіра та інших.

На будь-яке явище життя Леся Українка мала свою і тільки свою думку. Такою ж безмежно вільною була вона і в творчості. Вона жила красиво і самозречено, як і творила.

До цієї знаменної дати в бібліотеці організована виставка «Поетеса з мудрим серцем лицаря», на якій представлені твори Лесі Українки, література про життя та діяльність, цікаві факти із життя поетеси. Учні Польського ліцею гуманітарних наук та компютерних технологій ім. Януша Корчака долучились до челенджу декламування віршів Лесі Українки.

Відвідайте нас!

Корисні посилання

Інститут від А до Я

Банківські реквізити:

Вінницький кооперативний інститут

Наша адреса: м. Вінниця вул. Академіка Янгеля 59

ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» МФО 300614

р\р UA513006140000026001000014101

код ЄДРПОУ 01788042

Електронна адреса: admin@vki.vin.ua

тел.: (0432) 61-29-68, (0432) 61-23-71

Вінницький кооперативний інститут та Коледж економіки і права
21009, м.Вінниця, вул. Академіка Янгеля, 59

Офіційний сайт Вінницького кооперативного інституту та Коледжу економіки і права. Всі права захищені. © 2020