Концепція розвитку інституту передбачає перехід до нових засад формування та розвитку економічних знань, які базуються на історико-культурних і духовно-моральних традиціях українського народу, поглибленому аналізі економічних процесів, що сприяють формуванню основ соціально орієнтованої економіки, сучасних економічних поглядів, розвитку гуманізації освіти, національній самоіндетифікації.
Реалізації цих планів сприяє й досвід зарубіжних країн. Саме тому Інститутом проводиться систематична робота щодо встановлення нових та підтримці діючих зв’язків з іноземними партнерами освітньої та наукової галузей. Так, станом на вересень 2023 р. діють міжнародні угоди з такими установами:
Договір про партнерство та співробітництво між Вищою школою економіки, права та медичних наук ім. професора Едварда Ліпінського (м. Кельце) та Вінницьким кооперативним інститутом.
Угода про співпрацю між Вінницьким кооперативним інститутом та Університетом Суспільних Наук (м. Лодзь).
Меморандум про співпрацю між фундацією «Центрально-Європейська Академія Навчань та Сертифікації» (CEASC) (м. Бидгощ) та Вінницьким кооперативним інститутом.
Договір про співпрацю між Вінницьким кооперативним інститутом та Вищою школою Хуманітас (м. Сосновець).
Договір про співпрацю між Вінницьким кооперативним інститутом та Вшехніца Свентокшиска (м. Кельце).
Угода про співпрацю з провідним науково-освітнім консорціумом Польщі (Konsorcjum Naukowo-Edukacyjne), м. Кельце та Вінницьким кооперативним інститутом.
Протокол про наміри між сторонами партнерства Вінницьким кооперативним інститутом та асоціацією UCM Italy в особі президента Paolo Brescia.
Міжнародне співробітництво в Інституті передбачає виконання різноманітних напрямів діяльності, зокрема: всебічне вивчення досвіду розвитку освіти й науки; залучення іноземних фахівців до роботи в Інституті та участь провідних науково-педигогічних працівників Інституту у освітній та науковій діяльності закордонних вищих навчальних закладів; активне співробітництво з Міжнародним кооперативним альянсом, міжнародними організаціями; розширення міжнародних контактів факультету і кафедр, відділень та циклових комісій; участь у конкурсах на стипендії та гранти міжнародних організацій; проведення Міжнародних науково-практичних конференцій, семінарів, тренінгів, «круглих столів» тощо.
Дружній візит до Польщі
24 травня делегація Вінницького кооперативного інституту відвідала Вищу школу економіки, права та медичних наук ім. Едварда Ліпінського у м. Кельце.
Слід зауважити, що відповідно до угоди, укладеної нашими навчальними закладами три роки тому, такі зустрічі є традиційними. Однак цього разу, окрім студентської конференції, вперше відбулися дружні змагання волейбольних команд.
Відкрили конференцію проректор Вищої школи економіки, права та медичних наук ім. Едварда Ліпінського доктор Кшиштоф Вонторек та ректор Вінницького кооперативного інституту доктор Анатолій Драбовський.
Зі сторони Інституту виступили Наталія Горячкіна з доповіддю «Причини корупції та ефективність антикорупційних стратегій» та Ілона Ковальчук – «Боротьба з корупцією у країнах Європейського Союзу».
Це був не перший науковий досвід студенток, оскільки вини брали участь у міжнародній конференції, що проходила у Вінницькому кооперативному інституті в листопаді.
О другій половині дня відбулися змагання двох волейбольних команд. Команда Інституту грала з сильною та досвідченою командою Вищої школи. Перемогу у матчі отримали господарі змагань, що вчергове підтверджує високий рівень розвитку волейболу в Польщі (польські команди неодноразово ставали переможцями світових змагань). Однак наші спортсменки виявили неабияку наполегливість та стійкість.
У підсумку – перемогла дружба! Наш ректор, Анатолій Драбовський, запросив до Інституту волейбольну команду Вищої школи на матч-відповідь, який планується провести у наступному році. Запрошення було прийняте.
Відвідайте нас!
Корисні посилання
Інститут від А до Я
Вінницький кооперативний інститут та Коледж економіки і права 21009, м.Вінниця, вул. Академіка Янгеля, 59