Кафедра економіки і фінансів

Контактна інформація кафедри:

Адреса: вул. академіка Янгеля 59

Кабінет: 414

Телефон: (0432) 66-62-89

Електронна пошта : Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   

 

Ми раді вітати Вас на сторінці кафедри економіки і фінансів Вінницького кооперативного інституту!

На сьогоднішній день «Фінанси, банківська справа та страхування» – це сучасна і престижна спеціальність економічного спрямування. Фахівці з фінансів завжди без проблем знаходять своє місце в сфері економіки, яка гостро потребує обґрунтованих і чітко організованих дій, спрямованих на забезпечення ефективності, надійності і стабільності функціонування фінансової системи, розвитку виробництва, покращення умов життя та добробуту населення. Якщо уявити собі, що економіка – це корабель, що йде по бурхливому, безкрайньому морю, долаючи всі перешкоди, то місце фінансиста на цьому кораблі на капітанському містку.

Висококваліфікованих спеціалістів-фінансистів потребують державні та комерційні підприємства, банківські структури, податкові служби, інвестиційні, страхові компанії, інші організації та установи. Фінансовий менеджер, фінансовий аналітик, фінансовий консультант, фахівець фінансового підрозділу підприємства, органів державної виконавчої влади та управління економікою, державний інспектор, страховий агент, брокер, антикризовий управляючий, – це лише незначний перелік посад, які може займати випускник за даною спеціальністю.

Кафедра економіки і фінансів ВКІ є випусковою кафедрою, на якій здійснюється навчання за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування»   ступеня «Бакалавр», та освітньо-кваліфікаційного рівня  «Спеціаліст».

 Кафедра фінансів  Вінницького кооперативного інституту заснована у листопаді 2008 року відповідно до наказу ректора № 62-к від 29.08.08.р. з метою забезпечення підготовки економістів освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за напрямом підготовки «Фінанси і кредит».

З 30.10.14.р., відповідно до наказу ректора № 68-к/1  кафедра має назву   «Кафедра економіки і фінансів».

Очолює її доктор економічних наук, професор Петренко Микола Ілліч.

 Навчальний процес зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування»  забезпечують найкращі спеціалісти.

Професорсько-викладацький склад

1. Петренко Микола Ілліч - д.е.н.,професор, завідувач кафедри
2. Драбовський Анатолій Григорович – д.е.н., професор, ректор інституту
3. Якимчук Костянтин Дмитрович – д.е.н., професор, директор коледжу економіки і права
4. Захарченко Сергій Володимирович  к.е.н., доцент  кафедри
5. Сарафонова Інна Сергіївна - викладач кафедри
6. Гончарук  Юлія В’ячеславівна - викладач кафедри (декретна відпустка)
7. Іванова Олена Миколаївна - лаборант кафедри 

Під час навчання студенти мають можливість отримати змістовні професійні знання з таких фахових дисциплін, як: автоматизація складання фінансової звітності; банківська система; бюджетна система, бюджетний менеджмент; бюджетування діяльності суб’єктів господарювання; гроші та кредит; інвестування; місцеві фінанси; оцінка вартості підприємства; потенціал підприємства: формування і оцінка; ринок фінансових послуг; соціальне страхування; стратегічне управління підприємством; страхові послуги; страхування; управління фінансовими ринками та біржова діяльність; фінанси; фінанси зарубіжних корпорацій; фінанси підприємств, фінанси підприємств і організацій с/к; фінансова діяльність суб’єктів підприємництва; фінансова санація та банкрутство підприємств; фінансове планування прогнозування; фінансовий аналіз; фінансовий менеджмент; фінансовий ринок.

Член кафедри,  ректор інституту Драбовський А.Г. захистив дисертацію та отримав науковий ступінь Доктора економічних наук.

Чотири викладачі кафедри захистили дисертації та отримали наукові ступені Кандидата економічних наук.

На даний момент вони обіймають керівні посади:

  •  К.е.н. Олійник Л.Г. – проректор з науково-методичної роботи;
  •  К.е.н. Прицюк Людмила Анатоліївна – проректор з науково-педагогічної роботи;
  •  К.е.н. Солоїд Олена Вікторівна – проректор з гуманітарної освіти та соціальних питань;
  •  К.е.н. Кашпрук Юлія Анатоліївна – проректор із  заочної освіти.

Колектив кафедри постійно працює над удосконаленням методичного забезпечення , написання підручників, посібників, методичних рекомендацій, конспектів лекцій тощо.

Загальна тематика наукових розробок професорсько-викладацького складу кафедри здійснюється у межах ініціативної теми науково-дослідної роботи «Фінансове забезпечення діяльності споживчої кооперації України».

Результати досліджень відображені у  підручниках, навчальних посібниках і монографіях, виданих протягом останніх років.

Для набуття спеціальності важливо не лише отримання якісних теоретичних знань, але й безпосередня участь студентів у виробничому процесі з метою оцінки можливостей застосування своїх навичок на практиці та виявлення сфер навчання, що потребують вдосконалення. Студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування»мають змогу ознайомитися з практичними аспектами фінансової діяльності на широкому переліку баз практики (підприємствах, банках, страхових компаніях та інших установах). Керівники зазначених установ традиційно відзначають високий рівень теоретичної та практичної підготовки студентів інституту. З огляду на це, значна кількість студентів отримує пропозиції щодо майбутнього працевлаштування ще до закінчення навчання.

Наші випускники займають керівні посади на рівні керівників фінансових підрозділів, директорів територіальних управлінь банківських установ, а також керівників підприємств та організацій Вінницької області та інших регіонів України. 

Наші контакти:
вул. Академіка Янгеля, 59 кабінет № 414
тел.: 66-62-89 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.