Григорій Савич Сковорода, визначний філософ, письменник-просвітитель XVIII ст., посідає почесне місце в історії прогресивної української і світової культури.

У грудні 2017 року культурна громадськість України відзначає 295-річчя з дня народження видатного українського філософа, мислителя, педагога, письменника, музиканта, співака Григорія Савича Сковороди. Ім’я цієї людини посідає поважне місце в ряду тих видатних діячів минулого, які збагатили філософську думку та художню літературу.

Його пісні, байки, притчі, філософські праці пережили свого автора і ввійшли до світової скарбниці знань. Сковорода мріяв про працю за здібностями, вільну, радісну, одухотворену, натхненну красою природи.

Життя Григорія Сковороди в наш час здається дивовижним, іноді навіть чудернацьким, адже його аскетичний спосіб життя не зовсім зрозумілий нам, його нащадкам, які вбачають сенс життя в матеріальних здобутках, у визнанні тощо. Ми, у гонитві за цінностями новітнього часу, на жаль забуваємо про дві прості істини – свободу та духовність. Поза тілом, вище тіла хотів би жити філософ. Не мати ніякої власності, навіть тіла свого. Тому що той, кого гнітить вага минаючих речей не може бути вільним і духовним. Головне – бути, а не мати. Адже щира досконалість людини не в тім, що вона має, а в тім, якою вона є.

Свій високий моральний ідеал Григорій Сковорода втілював у власному житті. Його світогляд відбивав найвищий рівень розвитку суспільної думки в Україні, а життя і послідовність у дотриманні переконань, служили прикладом для багатьох сучасників і нащадків.

Бібліотека ВКІ презентує «Календар знаменних і пам’ятних дат» до 295-річчя від дня народження Григорія Сковороди «Сміючись говорити правду».  Представлені  цікаві матеріали, ілюстраціі, цитати, афоризми та література, присвячені діяльності і творчості видатного українця.

Ім’я  Григорія Савича Сковороди – українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога, назавжди залишиться серед імен, які викарбувані у невмирущій пам’яті людства.