Для кожного вищого навчального закладу День відкритих дверей – це особлива дата. Адже у цей день у гості приходять ті, хто бажає здобувати освіту,  стати повноправним членом студентської сім’ї.

      16 лютого 2012 року такий захід успішно пройшов у Вінницькому кооперативному інституті. Уже стало звичним, що у цей день в актовій залі Вінницького кооперативного інституту – яблуку ніде впасти. Бажання отримати інформацію про престижні професії привело учнів та їх батьків з загальноосвітніх шкіл міста (№№ 3, 5, 6, 8, 9, 10, 18, 20, 23, 30, 31, 32), Літинського, Іллінецького, Бершадського, Оратівського, Липовецького, Калинівського районів області, випускників ПТНЗ. Тут вони мали змогу отримати відповіді на всі запитання стосовно інституту, а якщо вибір на користь кооперативного вже зроблений – переконатись у його правильності.

      Найважливіша зустріч, звичайно, із ректором.  У своєму зверненні  Драбовський А.Г. розповів про історію навчального закладу, що має славну 87-річну біографію. Змінювався його статус, назви, закривалися і відкривалися різні спеціальності. Але тут постійно готувалися професійні кадри, здатні займатися комерційною діяльністю. Підготовлено їх за ці роки справжню армію - понад 35 тисяч чоловік (на сьогодні, у ВКІ навчається 2789 студентів).

     Анатолій Драбовський сміливо може вважати кооперативний вуз своїм дитям. Адже саме завдяки його старанню та наполегливій праці кооперативний коледж здобув статус вищого навчального закладу – інституту. Ректор значну частину свого робочого дня і нині присвячує будівельним проблемам.

    Адже інститут продовжує будуватися. У плані - зведення  ще одного корпусу.

     А нині діючий має площу 25 тисяч кв. метрів, є свій гуртожиток на 400 місць, стали до ладу спортивний  зал, тенісний корт, зал важкої атлетики. По праву кооператори гордяться єдиним в області музеєм історії споживчої кооперації на Поділлі, створеним та відкритим також в інститутських стінах.

  Що особливо приваблює молоді і допитливі уми, так це те, що в кооперативному інституті надзвичайно цінується творча науково-дослідна робота. До неї заохочуються не лише викладачі, але й студенти, беручи участь у щорічних науково-практичних конференціях, серед яких чимало мають статус міжнародних.

      У кожного в житті є свій вибір, і зробити його треба правильно, не схибивши. Проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат історичних наук О.Яценко  зупинилася на правилах прийому і спеціальностях, звернула увагу на переваги ступеневої освіти і відмінність ВКІ від інших ВНЗ. При цьому було зазначено, що вступаючи до коледжу  економіки і права, (який є підрозділом ВКІ), і отримуючи диплом молодшого спеціаліста, можна продовжити навчання в інституті і отримати диплом бакалавра або спеціаліста. А для випускників професійно-технічних училищ у коледжі економіки і права ВКІ створені всі умови для того, щоб кухар став технологом, обліковець – бухгалтером, продавець – товарознавцем. Така ступенева освіта  заощаджує час та кошти. Щодо до оплати за умови навчання на контрактній формі – адміністрація навчального закладу вже декілька років не піднімає оплату за навчання, а на деяких спеціальностях навіть зменшує; діє система знижок для студентів, які виявили високий та достатній рівень знань під час навчання.  

      Є таке поняття на ринку праці як конкурентноздатність здобутого диплома. Чи потрібен здобутий фах? Чи допоможе він у працевлаштуванні?

       Тут у Вінницького кооперативного інституту чималий досвід допомоги щойно вивченим фахівцям.

     Адже ще під час навчання вони практикуються  на найкращих підприємствах, установах, фірмах. Таких як знамениті ТОВ «Аргон», «Рошен-кондитер», «Вінницяоблпаливо», «Приватбанк», «Кредитпромбанк», «ОТР-банк», база відпочинку «Судак» у Криму та інших. Успішна виробнича студентська практика – це найвагоміша заявка на майбутню зайнятість. Новинкою цього року стало створення, за ініціативи ректора А.Драбовського, кадрової агенції, що сприяє працевлаштуванню студентів і випускників, особлива увага приділяється відмінникам навчання та студентам пільгових категорій.

   Але найкращою рекламою навчального закладу є його випускники. Своїми незабутніми враженнями про навчання у ВКІ поділились Ольга Безпалько – радник голови обласної ради з питань молодіжної політики, голова Спілки молодіжних організацій Вінниччини, Андрій Сівак – директор клубу «Н2О», 

 Катерина Гречана – головний бухгалтер комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницькі теплові мережі».

 

Гості свята

А тепер послухаймо, що сказали нам гості Дня відкритих дверей.

Павловська Тетяна, Кулаковська Олена ЗОШ№12:

     - З осені  ми відвідуємо підготовчі курси при ВКІ, готуємось до зовнішнього незалежного тестування. Нам подобається тут займатись, відчувається повага викладачів, бажання допомогти. Сподіваємось на успішне закінчення школи та обов’язково прийдемо здобувати освіту бухгалтера до Вінницького кооперативного інституту.

 Козіцька Маргарита ЗОШ №6:

      - Сподобався не лише інститут, з яким нас детально познайомили, його викладачі, керівники, але й те, що студенти тут мають можливість розвиватися творчо й поза навчальним процесом, збагачувати своє дозвілля. Скільки в цьому вузі мистецьких талантів, ми переконалися, побувавши на студентському концерті, влаштованому для нас. Так, навчання – це важка наполеглива праця. Але в людському житті потрібно, щоб корисне поєднувалося із красивим. Цьому в кооперативному вчать. Я сподіваюсь, що 1 вересня я стану студенткою кооперативного.

Поліщук Олександра, Ясинська Яна ЗОШ №30:

       - Сподобалась організація заходу: все лаконічно, гарно, весело. А особливо сподобались солодощі, які приготували ваші кухарі і гостинно пригостили нас. Дякуємо вам за свято та корисну інформацію.

А ще гостей частували пиріжками

Презентація відділень та факультету

   Непомітно добіг до кінця День відкритих дверей. Палко обмінювались враженнями його учасник. Висновок цього заходу один: викладацько-студентський  колектив навчального закладу і майбутні абітурієнти та їх батьки відчули взаємну симпатію. А це – головне!