Здавна відомо, що студентські роки – це найкращий та найпродуктивніший період життя. Під час навчання дуже важливо встигати все – і вчитися, і подорожувати, і розважатися, і пізнавати світ, збагачуючи свій кругозір.

«Краще один раз побачити, аніж сто разів почути» - говорить народна мудрість. Так і в навчанні – теоретичний матеріал засвоюється краще, коли є можливість побачити, доторкнутися, і навіть, зробити на пам'ять монетку.

Саме з цією метою в комплексі вивчення дисципліни «Гроші та кредит» студенти  коледжу груп Ф-171 та Фб-171 разом з викладачем кафедри фундаментальних та обліково-фінансових дисциплін Коваль Юлією Андріївною відвідали Музей грошей Національного банку України у місті Києві. Столиця зустріла нас першим пухким, білим снігом, але це не завадило проведенню гарної та продуктивної екскурсії, адже головним є не погода, а настрій та бажання отримати нові знання та враження.

 

В приміщенні НБУ

 

Під час екскурсії студентам пощастило побувати в операційній залі Національного Банку України, побачити та відчути атмосферу старовинної будівлі, якій вже понад сто років, а також ознайомитись з величезною експозицією, що ілюструє шлях становлення української гривні як національної грошової одиниці від перших товаро-грошей до сучасних їх форм.

 

Студенти ВКІ в операційній залі Національного Банку України

 

Основа колекції музею – понад 9000 експонатів, які належать до Державного реєстру національного культурного надбання.

 

Під час перегляду фільму про історичних постатей, що зображені на українських гривнях

 

Студенти мали змогу детальніше дізнатися про історію походження гривні, ознайомитися з унікальною колекцією пам’ятних монет та більше вивчити  технології захисту національної грошової одиниці. Кожен студент мав змогу власноруч викарбувати пам’ятну монетку з логотипом НБУ.

Екскурсовод демонструє повну колекцію пам’ятних монет

 

Найкращі студенти-фінансисти ВКІ

 

Цікавим продовженням подорожі стала прогулянка головною вулицею Києва – Хрещатиком, відвідування Майдану Незалежності, Музею «Золоті Ворота».

Біля музею «Золоті Ворота»

 

Та родзинкою виявилося відвідування відомого на весь світ Софійського собору, що був заснований ще в ХІ столітті і має найбільшу в світі кількість фресок та мозаїки того часу. Студенти змогли побачити саркофаг, де зберігалися мощі Ярослава Мудрого, старовинні фрески, мозаїки та навіть піднятися на Дзвіницю, звідки відкриваються чудові краєвиди.

 

 

В Софійському соборі

 

На території Софійського собору

 

Екскурсія пройшла дуже швидко, весело та пізнавально. А як може бути інакше, якщо є гарна компанія, цікаві місця та спільна мета – отримати нові знання та враження.

 

На площі Богдана Хмельницького

Дуже хотілося б, щоб такі навчальні екскурсії стали гарною традицією та візитівкою Коледжу економіки і права Вінницького кооперативного інституту.

 

Студенти ВКІ на Майдані Незалежності

 

Завідувач кафедри фундаментальних
та обліково-фінансових дисциплін, к.е.н. Гринчук Т. П.