Традиційно 9 листопада в Україні та за її межами відзначають День української писемності та мови. Адже, як засвідчує неоднорічна практика, долучаються до святкування не лише тутешні українці, а й наша діаспора та навіть емігранти з інших країн, хто закохався в українське слово й шанує його.

Вінницький кооперативний інститут та коледж також щороку беруть активну участь у віншуванні української словесності. Не став вийнятком і 2018, адже й цьогоріч викладачі та студенти навчального закладу долучилися до святкування, яке відбулося у читальній залі бібліотеки Кооперативного.  В організації заходу, присвяченому Дню української мови,  взяли участь викладачі української мови та літератури В. А.  Павлюк,  І. В. Немировська, О. О. Мазур.

З вітальним словом про історію та багатство рідної мови  виступила кандидат філологічних наук, доцент кафедри економічної теорії, фундаментальних та соціально-гуманітарних дисциплін Віта Анатоліївна Павлюк, яка переконала всіх присутніх у багатстві милозвучної, солов’їної, калинової української мови, як найкращої у світі. А наостанок звернулася з закликом шанувати, поважати і вивчати рідну мову, зазначивши, що «чужу мову можна вивчити за шість років, а свою потрібно вчити все життя».

Цікавинкою заходу було те, що студенти по черзі привіталися різними мовами світу, чим засвідчили свою повагу до мов інших національностей.

У День української писемності та мови, як зазвичай, відбувся Всеукраїнський диктант національної єдності. У його написанні серед викладачів, зокрема, взяли участь Л. А. Прицюк,  С. В. Ільніцька, В. І. Мончак, О. О. Мазур, С. В. Колотій, співробітники О. М. Іванова, С. А. Сіліфонова, А. М. Пастушенко. Як результат, переможцем серед них стала Прицюк Л. А.. Між студентами ж вибороли першість Тітова В. (гр. ПР-171) та Смайло А. (гр. ПР-171).

Та головне  те, що написанням диктанту усі охочі змогли не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як отримати можливість долучитися до всіх, хто любить і шанує українське слово.