17 жовтня 2018 року на базі Вінницького кооперативного інституту відбулися змагання з важкої атлетики «Кубок пам’яті Івана Лозовського».

Лозовський Іван Романович працював тренером команди Вінницького кооперативного інституту більше десяти років.

Народився 22 жовтня 1939 року в селі Красносілка Крижопільського району Вінницької області. Закінчивши Голубецьку середню школу, навчався у ремісничому училищі №2 м. Вінниці. З 1958 по 1960 роки працював електриком на Вінницькому агрегатному заводі. У 1959 році вступив до Всесоюзного заочного енергетичного інституту (м. Москва), навчався у Львівському поліграфічному, а у 1967 році закінчив Львівський політехнічний інститут. У 1970 році успішно закінчив відділення міжнародних відносин Університету КП України, а у 1975 році − Вінницький державний педагогічний інститут.

Почесний майстер спорту з важкої атлетики. Суддя міжнародної категорії, кадровий військовий. Службу проходив з 1960 по 1988 роки. Підполковник. Перебував на посаді офіцера бойової підготовки 43 Ракетної армії, начальника 180 Спортивного клубу армії у м. Вінниці. Старший тренер 180 СКА з важкої атлетики з 1988 по 1998 роки. З 1999 року тренер-викладач з атлетичної гімнастики та важкої атлетики Військово-Повітряних сил України.

Автор книг «Спортивная слава воинов 43 Ракетной армии», «Волейбол Вінниччини», «Олімпійці та зірки спорту Вінниччини», «Спортивні таланти Поділля» та «Зорепад над Бугом». Член Національної спілки журналістів України. Президент Вінницької обласної Асоціації спортивних журналістів України. Переможець Всеукраїнських конкурсів «Олімпійці України» 2001-2003 років в номінації «Кращі журналісти». Лауреат номінації «Журналіст року» Вінницького загальноміського конкурсу «Людина року - 2002».

 

Змагання «Відкрита першість Вінницького кооперативного інституту на кубок памяті І. Лозовського» проводилися вперше.

У змаганнях взяли участь команди м. Вінниці – вихованці ДЮСШ «Колос» та ДЮСШ № 5, м. Крижопіль та смт. Турбів. В цілому, у змаганнях брали участь 42 спортсмени різних вагових категорій.

Головним суддею змагань був заслужений тренер Росії, нині тренер німецького клубу «Гамбурзькі ведмеді» – Іван Іванович Куліжніков. У суддівській команді були знані на Вінниччині тренери-судді: Тютрін Микола та Ігор Шевчук.

Серед запрошених гостей були: родина Івана Романовича Лозовського, директор ДЮСШ «Колос», співробітники Коледжу економіки і права ВКІ.

Учасники змагань у ваговій категорії з 56 до 73 кг

 

З вітальним словом до учасників змагання виступив директор Коледжу економіки і права, професор Якимчук Костянтин Дмитрович.

У своєму виступі він відмітив великий внесок  Р.І. Лозовського у підготовку важкоатлетів Вінницького кооперативного інституту. Починаючи з 2008 року і до 2018 року Іван Романович підготував 4 майстра спорту України з важкої атлетики: Майя Ліщенко, Богдан Мойсеєв, Андрій Паламар, Дмитро Бабич. Кандидатів у майстри спорту, першорозрядників. Це дало можливість нашим спортсменам успішно виступати на змаганнях з важкої атлетики на теренах міста Вінниці та України де вони займали призові місця, ставали чемпіонами у різних вагових категоріях.

Від імені ректора інституту Драбовського А.Г., ректорату, Костянтин Дмитрович побажав усім учасникам успіху в змаганнях.

Змагання показали, що на Вінниччині росте, набирається досвіду велика група спортсменів. Це юнаки так і дівчата, які достойно будуть представляти наш регіон на всіх рівнях змагань.

Виступає студентка коледжу Безугла Анастасія

 

Майя Ліщенко майстер спорту України, вихованка Лозовського І.Р.

 

Ірина Слюсаренко, кандидат у майстри спорту, ДЮСШ № 5

 

Нагороди вручає Якимчук К.Д. – директор коледжу

 

Порадували своїми досягненнями і наші починаючі спортсмени.

Виступає студент І курсу коледжу Олійник Андрій

 

Гут Руслан, студент І курсу коледжу

 

Переможцями змагань у різних вагових категоріях стали спортсмени інституту:

Гонтар Вікторія
Безугла Анастасія
Ліщенко Майя
Олійник Андрій
Сніцар Дмитро
Гайдамака Максим

Друге місце посіли:
Гут Руслан
Москаленко Андрій
Копичинський Артем

Бронзовий призер:
Куявський Дмитро

 

Призери та переможці у ваговій категорії до 81 кг 

 

У змаганнях брав участь і ветеран з важкої атлетики Ю. Ромашкан.

Ветеран з важкої атлетики Ю. Ромашкан 

 

Позитивним є те, що у змаганнях брали участь команди із сільської місцевості – наші майбутні абітурієнти.

Команда с. Городківка Крижопільського району

 

По завершенню змагань та нагородженню переможців  учасники зробили пам’ятну фотографію.

 

Старший викладач
кафедри загальноосвітніх дисциплін
В.І.Мончак