Вступна кампанія 2018 року добігає до завершення. Які завдання і проблеми довелося вирішувати колективу Вінницького кооперативного інституту для того, щоб забезпечити обсяги прийому? Зменшення загальної кількості випускників, масовий виїзд молоді за кордон, нововведення у процедурі прийому абітурієнтів, конкуренція серед закладів вищої освіти міста Вінниці та інших міст України, - визначило пріоритетним питання організації вступної кампанії та профорієнтаційної роботи серед потенційних абітурієнтів інституту. Тож тепер головне завдання нашого закладу освіти – витримати жорстку конкуренцію та заохотити абітурієнта вступити саме до ВКІ.

Починаючи з вересня 2017 року, колектив інституту налаштувався на кропітку роботу за «майбутнього студента» та його свідомий вибір спеціальності у нашому закладі. Традиційно почали працювати підготовчі курси, курси із вивчення іноземних мов, комп’ютерні курси, щомісячно проводилися тематичні Дні відкритих дверей, консультації з питань вступу, участь у заходах Центрів зайнятості, Днів міста, Європи тощо.

Керівництво інституту запровадило креативні методи організації профорієнтаційних заходів. Особливо цікаво для молоді проводилися  Дні відкритих дверей у вигляді майстер-класів, квестів, дегустацій, тестів, рольових ігор тощо. Присутні учасники заходів із зацікавленістю приймали у них активну участь.

З початку навчального року розпочали роботу підготовчі курси для майбутніх абітурієнтів. Спільне навчання згуртувало курсантів у єдиний колектив, який у більшості вирішив продовжити навчання саме у нас. На навчання до коледжу поступило 22 слухачів курсів.  

Усьому колективу вдалось організувати потужну рекламну кампанію щодо Вінницького кооперативного інституту,  охопивши значну мережу шкіл, професійно-технічних училищ, коледжів Вінницької області. Плідна співпраця викладацького складу інституту та кооператорів під гаслом «Кожний абітурієнт – наш потенційний студент» дала свої позитивні результати.

З 2017 року запроваджена програма «Подвійних дипломів» Вінницького кооперативного інституту та провідного польського ВНЗ – Вищої школи економіки, права та медичних наук (м.Кельце). Нашим абітурієнтам  надана реальна можливість  отримати польський диплом  та інтегруватися в європейський освітній простір.

Під час вступної кампанії 2018 року в приймальну комісію  Вінницького кооперативного інституту надійшло на сьогоднішній  момент 1117 заява, зокрема у коледж – 785 заяв, в інститут – 332. Найбільшу кількість заяв подано на спеціальності: «Право», «Готельно - ресторанна справа», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Менеджмент».  Всього по закладу освіти зараховано 576 студентів, в т.ч. до коледжу –328 студентів, до інституту – 248, що на 4,9% більше  ніж у 2017 році. Зменшення загальної кількості випускників шкіл, наявність місць державного замовлення в інших закладах освіти,  відсутність обмеження кількості заяв для вступу до приватних закладів освіти, ускладнювали забезпечення обсягів прийому до ВКІ. Незважаючи на всі негаразди, нам вдалося  зарахувати до нашого  закладу освіти за результатами сертифікатів ЗНО 39 студентів. У  консультативному центрі працівники приймальної комісії практично допомогли переважній кількості абітурієнтів створити  електронний кабінет  та подати електронні заяви. Але не потрібно зупинятись на досягнутому, а ще активніше впроваджувати профорієнтаційну діяльність  на початку 2018/2019 навчального року. Випускники 11-х класів залишаються для нас перспективним напрямом збільшення обсягів прийому до коледжу та інституту.

         Неодмінною «родзинкою» профорієнтації серед випускників 9-х та 11-х класів й училищ є оформлення іменних сертифікатів на право вступу до ВКІ  на пільгових умовах зі знижкою 5% від вартості першого року навчання. Протягом вступної кампанії зараховано 83 студента за іменними сертифікатами.  Керівництво інституту вже третій рік поспіль проводить акцію серед студентської молоді «Приведи друга на навчання до ВКІ» . Одинадцять студентів, які виконали умови акції, згідно з наказом ректора інституту будуть сплачувати освітні послуги  на пільгових умовах. Акція сприяє продовженню кращих традицій кооперативної освіти, налагодженню товариських відносин між студентами.  Найбільше випускників 9 класів вступило до коледжу із ЗОШ м. Вінниці: № 6, 8, 30,11, 22, 32, 26, 12, 31.

        За ініціативою ректора вчена рада інституту затвердила пільги студентам,  яких Законом України визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції. Чотирнадцять студентів – учасників АТО отримали 50% знижку на  весь період  навчання.

 Заклад вищої освіти приділяє увагу можливості отримати другу освіту за усіма спеціальностями, які акредитовані у коледжі та інституті, адже абітурієнти прагнуть поглибити свої знання та здобути іншу професію. Такий сучасний підхід до справи дозволив збільшити кількість на 19 студентів.

         У цьому році, вперше керівництво інституту  вийшло з пропозицією надати можливість навчання студентам нашого закладу одночасно  за різними формами (денна і заочна) та рівнями освіти (бакалавр і молодший спеціаліст).  Вартість навчання у таких випадках  за однією спеціальністю буде встановлена 50% від загальної вартості надання освітніх послуг.  Пропозицією одночасного навчання та отримання двох різних дипломів скористалися 9 студентів.

У 2018 році оновлено за сучасними вимогами web-сайт інституту. Саме він, переважно, відіграє важливу роль у закріпленні позитивного іміджу нашого закладу освіти, є віртуальним провідником між потенційним абітурієнтом та інститутом, джерелом публічної та прозорої інформації. Понад 76,8% абітурієнтів були користувачами web-сайту інституту, про що позитивно відгукувались у своїх коментарях. У Вінницькому кооперативному інституті виявили бажання навчатись представники інших областей України, а саме: Житомирської, Сумської, Кіровоградської, Хмільницької, Донецької тощо.

Для забезпечення відкритості та прозорості вступної кампанії на web- сайті інституту своєчасно надавалась  інформація з питань вступу до ВКІ. За ініціативою директора коледжу Якимчука К.Д., членами студентської ради було проведено опитування абітурієнтів на тему: « Абітурієнт 2018. Хто Він?». Цікаве інтерв’ю майбутніх студентів розмістили на web-сайті інституту.

Співпраця викладачів інституту та працівників Вінницької облспоживспілки забезпечила найкращі результати вступу з Вінницького, Тульчинського, Шаргородського, Козятинського, Тростянецького, Немирівського, Томашпільського, Тиврівського, Бершадського, Калинівського, Липовецького, Оратівського, Іллінецького районів. Керівництво Вінницької облспоживспілки на чолі з Головою правління Подоляном В.В., голови правлінь райспоживспілок активно залучились до організації зустрічей викладачів інституту з випускниками шкіл у районних центрах та сільській місцевості. Завдяки особистому авторитету працівників Вінницької кооперації такі зустрічі дали позитивний результат.  Пліч-о-пліч колектив інституту співпрацював з головами правлінь: Тульчинського РСТ Балімчуком С.В., Шаргородської РСС Кучинським М.М., Козятинської РСС Михайловим В.В., Тростянецької РСС Гонтою М.М., Немирівської РСС Кобою М.М., Томашпільської РСС Слободянюк Г.П., Тиврівської РСС Кухарук Л.В., Бершадського РСТ Слісарчуком М.П., Калинівської РСС Щербою Н.Н., ЛиповецькоЇ РСС Панасюком М.В., Оратівського РСТ Андрійченком В.О., Іллінецької РСС Коломійцем О.Д. Якісну профорієнтаційну роботу спільно з кооператорами провели наступні викладачі: Солоїд О.В., Прокопенко Т.В., Кашпрук Ю.А., Мельник Е. Г., Нагорняк С.В., Мацера С.М., Марчук О.О.,Кравчук Н.М, Варшавська І.Я., Гринчук Т.П., Артемович Т.М., Дибчук Л.В., Коваль А. В.,  Маньгора Т.В., Кметюк М.Р., Ткачук Н.П., Вознюк Т.К., Черненко Н.С.    

Особливу подяку необхідно висловити викладачам, які проявили професійну свідомість та допомогли у роботі приймальної комісії, а саме: Ковалевській В.В., Лукіянчук С.М., Горобець Л.В., Грищук О.А.

Обличчям вступної кампанії ВКІ є приймальна комісія. Від її професіоналізму, фахової компетентності, командної роботи залежить вибір абітурієнта. Добрі відгуки заслуговують: Сулима Я.В., Варшавська І.Я., Назаренко Т.В., Вінніченко Я.М., Барщевська А.Д., Комар Ю.В., Кметюк М.Р.

Якісна профорієнтаційна робота колективу, корпоративне рекламування закладу освіти, активне розповсюдження інформації  у ЗМІ, на інформаційних сайтах та в соціальних мережах, зокрема група у Facebook, на освітніх порталах – це фірмовий стиль викладацького колективу Вінницького кооперативного інституту. Завдяки цьому в умовах жорсткої конкуренції в освітньому просторі Вінницький кооперативний інститут займає гідне місце серед закладів освіти міста Вінниці.

Розпочався новий 2018/2019 навчальний рік. Студентська молодь заповнила аудиторії інституту. Для колективу Вінницького кооперативного інституту знову все починається спочатку. Хочеться сподіватись, що майбутня вступна кампанія 2019/2020 пройде успішно, тому що позитивний результат є запорукою плідної командної роботи.

 

Ректор інституту, доктор економічних наук,
професор Драбовський А.Г.