Ректор інституту, д.е.н., професор Драбовський А.Г.
вітає нових студентів та їх батьків із вступом до інституту та коледжу, знайомить студентів із керівним складом інституту.

 

Нове поповнення студентського колективу 2018 року

 

Вступна кампанія 2018 року успішно для ВКІ завершилась. Які завдання і проблеми довелося вирішувати колективу Вінницького кооперативного інституту для того, щоб забезпечити обсяги прийому? Зменшення загальної кількості випускників, масовий виїзд молоді за кордон, нововведення у процедурі прийому абітурієнтів, конкуренція серед закладів вищої освіти міста Вінниці та області, інших міст України визначили пріоритетним питання організації вступної кампанії та профорієнтаційної роботи серед потенційних абітурієнтів інституту та коледжу. Головне завдання – витримати жорстку конкуренцію та заохотити абітурієнта вступити саме до ВКІ.

Починаючи з вересня 2017 року, колектив інституту налаштувався на кропітку роботу за «майбутнього студента» та його свідомий вибір спеціальності у нашому закладі. Традиційно почали працювати підготовчі курси, курси із вивчення іноземних мов, комп’ютерні курси, щомісячно проводилися тематичні Дні відкритих дверей, консультації з питань вступу, участь у заходах Центрів зайнятості, Днів міста, Європи тощо.

Активну участь у профорієнтації  брали наші студенти. Особливо цікавими для молоді були «Дні відкритих дверей» у вигляді майстер-класів, квестів, дегустацій, тестів, рольових ігор тощо. Такі заходи давали двоякий результат. По-перше, студенти набували досвіду під час підготовки та їх проведення, з іншої сторони абітурієнти більш позитивно оцінювали ці заходи і активно брали участь, давали позитивну оцінку підготовці студентів та викладачів, більш глибоко пізнавали ті чи інші сторони майбутньої спеціальності.

Із початку навчального року працювали підготовчі курси для майбутніх абітурієнтів. Спільне навчання згуртувало слухачів у єдиний колектив, більшість вирішила продовжити навчання саме у нас. На навчання до коледжу вступили 22 слухачі курсів.  

Усьому колективу вдалось організувати потужну рекламну кампанію щодо вступу до Вінницького кооперативного інституту,  охопивши значну мережу шкіл, професійно-технічних училищ, коледжів Вінницької області. Плідна співпраця викладацького складу інституту та кооператорів під гаслом «Кожний абітурієнт – наш потенційний студент» дала свої позитивні результати.

 У 2018 році оновлено за сучасними вимогами web-сайт інституту. Саме він, переважно, відіграє важливу роль у закріпленні позитивного іміджу нашого закладу освіти, є віртуальним провідником між потенційним абітурієнтом та інститутом, джерелом публічної та прозорої інформації. Понад 76,8% абітурієнтів були користувачами web-сайту інституту, про що позитивно відгукувались у своїх коментарях. У Вінницькому кооперативному інституті виявили бажання навчатись представники інших областей України, а саме: Житомирської, Сумської, Кіровоградської, Хмільницької, Донецької тощо.

Для забезпечення відкритості та прозорості вступної кампанії на web- сайті інституту своєчасно надавалась  інформація з питань вступу до ВКІ. За ініціативою членів студентської ради було проведено опитування абітурієнтів на тему: « Абітурієнт 2018. Хто Він?». Цікаве інтерв’ю майбутніх студентів розмістили на web-сайті інституту.

За ініціативою ректора вчена рада інституту затвердила пільги студентам,  що захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції та яких Законом України визнано учасниками бойових дій.. Вісім студентів – учасників АТО - отримали 50% знижку на  весь період  навчання.

Ректорат інституту приділив особливу увагу можливості отримати другу освіту за всіма спеціальностями, що акредитовані у коледжі та інституті, адже абітурієнти прагнуть поглибити свої знання та здобути іншу професію. Такий сучасний підхід до справи дозволив значній кількості студентів вирішити проблеми з набуття іншого фаху і більш впевнено дивитись у майбутнє.

Створені відповідні умови для цього. Так, надана можливість навчання студентам нашого закладу одночасно  за різними формами (денна і заочна) та рівнями освіти (бакалавр і молодший спеціаліст).  Вартість навчання у таких випадках  за однією спеціальністю була встановлена у розмірі 50% від загальної вартості надання освітніх послуг. Пропозицією одночасного навчання та отримання двох різних дипломів скористалася значна кількість студентів.

З 2017 року запроваджена програма «Подвійних дипломів» Вінницького кооперативного інституту та провідного польського ВНЗ – Вищої школи економіки, права та медичних наук (м.Кельце).

Нашим абітурієнтам  надана реальна можливість  отримати польський диплом  та інтегруватися в європейський освітній простір.

Керівництво Вінницької облспоживспілки на чолі з Головою правління Подоляном В.В., голови правлінь райспоживспілок активно залучились до організації зустрічей викладачів інституту з випускниками шкіл у районних центрах та сільській місцевості. Завдяки особистому авторитету працівників Вінницької кооперації такі зустрічі дали позитивний результат.  Пліч-о-пліч колектив інституту співпрацював з головами правлінь: Тульчинського РСТ Балімчуком С.В., Шаргородської РСС Кучинським М.М., Козятинської РСС Михайловим В.В., Тростянецької РСС Гонтою М.М., Немирівської РСС Кобою М.М., Томашпільської РСС Слободянюк Г.П., Тиврівської РСС Кухарук Л.В., Бершадського РСТ Слісарчуком М.П., Калинівської РСС Щербою Н.Н., ЛиповецькоЇ РСС Панасюком М.В., Оратівського РСТ Андрійченком В.О., Іллінецької РСС Коломійцем О.Д. Якісну профорієнтаційну роботу спільно з кооператорами провели наступні викладачі: Солоїд О.В., Прокопенко Т.В., Кашпрук Ю.А., Мельник Е. Г., Нагорняк С.В., Марчук О.О.,Кравчук Н.М, Варшавська І.Я., Гринчук Т.П., Артемович Т.М., Дибчук Л.В., Коваль А. В., Кметюк М.Р., Ткачук Н.П., Вознюк Т.К., Черненко Н.С.

Особливу подяку необхідно висловити викладачам, які проявили професійну свідомість та допомогли у роботі приймальної комісії, а саме: Ковалевській В.В., Лукіянчук С.М., Горобець Л.В., Грищук О.А.

Обличчям вступної кампанії ВКІ є приймальна комісія. Від її професіоналізму, фахової компетентності, командної роботи залежить вибір абітурієнта. Добрі відгуки заслуговують: Сулима Я.В., Варшавська І.Я., Назаренко Т.В., Вінніченко Я.М., Барщевська А.Д., Комар Ю.В., Кметюк М.Р.

Якісна профорієнтаційна робота колективу, корпоративне рекламування закладу освіти, активне розповсюдження інформації  у ЗМІ, на інформаційних сайтах та в соціальних мережах, зокрема група у Facebook, на освітніх порталах – це фірмовий стиль викладацького колективу Вінницького кооперативного інституту. Завдяки цьому в умовах жорсткої конкуренції в освітньому просторі в інститут і коледж прийнято передбачену планом кількість студентів.

Найбільшу кількість заяв подано на спеціальності: «Право», «Готельно-ресторанна справа», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Фінанси, банківська справа та страхування».

Незважаючи на всі негаразди, нам вдалося  зарахувати до нашого  закладу освіти за результатами сертифікатів ЗНО 39 студентів. У  консультативному центрі працівники приймальної комісії практично допомогли переважній кількості абітурієнтів створити  електронний кабінет  та подати електронні заяви.

Інститут проводить щорічну акцію для підвищення зацікавленості абітурієнтів – видача іменних сертифікатів. Так, випускникам 9-х та 11-х класів шкіл і профтехучилищ було вручено іменні сертифікати на право вступу до інституту на пільгових умовах зі знижкою 5% від вартості першого року навчання. Протягом вступної кампанії зараховано 119 студентів за іменними сертифікатами. 

Керівництво інституту вже третій рік поспіль проводить акцію серед студентської молоді «Приведи друга на навчання до ВКІ» . Десять студентів, що виконали умови акції, згідно з наказом ректора інституту будуть оплачувати освітні послуги  на пільгових умовах. Акція сприяє продовженню кращих традицій кооперативної освіти, налагодженню товариських відносин між студентами.

 

ОЦІНКА БУВШИХ АБІТУРІЄНТІВ, А ТЕПЕРІШНІХ СТУДЕНТІВ РОБОТИ ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ ВКІ.

Уже студенти і їх батьки читають списки груп

 

На запитання до батьків Олександра Івановича, Олени Сергіївни Підгородецьких, чи раді вони, що їх син Максим вступив на бакалаврат за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування», а дочка Анна у коледж за спеціальністю «Маркетинг», дали відповідь: «Наші діти вибрали цей навчальний заклад тому, що інформація про нього була прозорою, об’єктивною і зрозумілою»

 

Чернявська Валентина після закінчення Бершадського професійного училища, де отримала спеціальність «кухар кондитер», зарахована на 3-й курс коледжу у групу ХТ- 161

На запитання: «Чи задоволені Ви, що вступили до нас на навчання?», була дана відповідь: «Ми приїжджали до Вас, ознайомилися з інститутом , порозмовляли із викладачами, вивчили профорієнтаційні матеріали і ухвалили рішення – вступати».

 

Юлія Георгіївна, мати двох студентів коледжу: Шпаківського Іллі , який вступив на «Правознавство» і Шпаківського Дениса – на «Облік і оподаткування»

На запитання: «Чому Ви вибрали для синів Коледж економіки і права ВКІ?», - відповіла: «Ми були під час проведення «Дня відкритих дверей», спілкувались із викладачами, оглянули комп’ютерні класи та інші, нам сподобалась атмосфера, доброзичливість керівників та викладачів. Студенти, які брали участь у проведенні «Дня відкритих дверей», були добре підготовлені, розповіли багато цікавих сторін студентського життя. Все це відіграло вирішальну роль в ухваленні рішення».

 

Керімова Каріна зарахована у групу ГРС-181 («Готельно-ресторанна справа»)  коледжу 

На запитання: «Чи задоволені Ви, що Ваша дочка поступила у коледж?», - мати, Ірина Миколаївна, відповіла: «Вона цього хотіла, старанно готувалася, здала успішно іспити. Вирішальною умовою стала інформація, яку ми знайшли на сайті інституту про коледж».

 

Студент першого курсу коледжу Томчук Олександр, група ПТБ-181 («Підприємництво,торгівля та біржова діяльність») дуже задоволений, що став студентом. Ще більше задоволена його мати Олена Миколаївна: «Я надіюсь, що мій син тут здобуде знання і досвід для подальшого творчого життя, я щаслива». ,

 

Дяк Марія, група ХТ-181 коледжу («Харчові технології»)

На запитання відповіла: « Моя мати, Юлія Олександрівна, дуже хороша господиня, а я хочу здобути освіту і готувати їжу у хорошому ресторані, щоб відвідувачі завжди були задоволені і приходили кожного разу у цей ресторан».

 

Відповідальний секретар приймальної комісії
Н.Г. Кирилюк