Соціальні перетворення в українському суспільстві докорінно змінили орієнтації в галузі освіти. Нова освітня філософія визначила головну стратегію педагогічної діяльності: спрямування навчально-виховного процесу на формування духовного світу особистості, утвердження загальнолюдських цінностей, розкриття потенційних можливостей та здібностей студентів.

Для викладачів фізичного виховання актуальними є наступні завдання: залучити студентів до активних занять фізичною культурою, спортом і отримати максимальний соціально-педагогічний ефект від цих занять, тобто для фізичного оздоровлення, підвищення рівня та якості студентського життя.

Для вирішення цих завдань для студентів коледжу та інституту організовані та функціонують спортивні секції: із футболу (тренер Гончарук Б.С.), важкої атлетики (тренер майстер спорту, чемпіонка України Ліщенко М.О.), легкої атлетики (тренер Мончак В.І.), настільного тенісу (тренер Жарик О.М.).

10 студентів займаються різними видами спорту у міських і обласних секціях.

Протягом 2017/2018 навчального року спортивний колектив досяг значних успіхів.

Зокрема, студентка ІІ курсу комерційно-технологічного відділення коледжу Каріна Кучер була включена у склад збірної команди України для участі у чемпіонаті Європи з сумо (м. Бельци, Молдова), виборола перше місце у віковій групі до 16-ти років у ваговій категорії до 50 кг.

Нагороджена медаллю та дипломом 30 жовтня 2017 р.

Нікітінська Олена студентка 1 курсу, група ТМ-171 на чемпіонаті України з вільної боротьби серед дівчат здобула перемогу і нагороджена бронзовою медаллю.

Нікітінська Олена зі своїм тренером (м. Бахмут, Донецька обл..05.09.2018 р.)

Галицька Яна студентка групи РО-161 Коледжу економіки і права на чемпіонаті України з бадмінтону посіла третє місце.

На чемпіонаті Вінницької області наш спортивний колектив досяг високих результатів, а саме:

7. Десятник Марина (в/атлетика) – 1 місце

Примітка: у важкоатлетів різні вагові категорії.

Гайдамака Максим (в/атлетика) студент групи ПР-152 Коледжу економіки і права – 1 місце

Сніцар Дмитро (в/атлетика) студент групи ПР-142 Коледжу економіки і права – 1 місце

Десятник Марина студентка групи ТМ-161 Коледжу економіки і права, здобула впевнену перемогу

Важка атлетика в нашому інституті розвивається на високому рівні, адже наша збірна команда посіла перше місце серед вищих навчальних закладів області у 2017-2018 навчальному році. На базі інституту вже більше 9 років працює зал важкої атлетики.

Ректор ВКІ є палким прихильником здорового способу життя. Анатолій Григорович Драбовський завжди бере активну участь у організації та проведенні змагань на нашій спортивній базі.

Активну участь беруть наші спортсмени у чемпіонатах міста Вінниці. Так у змаганнях з важкої атлетики ми посіли 1 місце.

Наші юні спортсменки по футзалу зайняли 2 місце.

У змаганнях із кросу наша команда здобула 4 місце серед команд м. Вінниці.

Команда на чолі із тренером Мончаком В.І.

На чемпіонаті міста «Декада фахівців» наша збірна команда «Козацькі забави» виграла 4 місце.

Спортсменам ВКІ та Коледжу економіки і права створені всі умови для заняття спортом, і вони достойно захищають у різних змаганнях честь Вінницького кооперативного інституту та коледжу.