30 травня 2018 року в Коледжі економіки і права Вінницького кооперативного інституту викладачем кафедри фундаментальних і обліково-фінансових дисциплін коледжу Коваль Юлією Андріївною із студентами груп ОД-161, ОП-161, Фб-171, Мнб-161 було проведено Круглий стіл присвячений 27 річниці Незалежності України  за темою «Становлення гривні як національної грошової одиниці України».

Повага до незалежності України неможлива без усвідомлення історії, а також історії економічної.

З історії України ми багато знаємо про заборону та переслідування мови, символіки, культури, але не всі усвідомлюємо, що українську гривню також  забороняли окупаційні держави. І гривня була одним із перших атрибутів України, який відновлювався разом з іншими елементами незалежності України.

Директор коледжу Якимчук К.Д. звернувся до учасників Круглого столу із вступною промовою, де зазначив, що гривня – це давня грошова одиниця із багатою історією, якою ми справді можемо пишатись. Вона є невід’ємною частиною української історії, культури, боротьби за незалежність і один із найважливіших символів становлення незалежної України.

Мета проведеного заходу - дослідження етапів становлення гривні як національної грошової одиниці України та одного з основних елементів державності.

Ідея проведення Круглого столу зародилась після відвідування Музею грошей Національного банку України в місті Києві, в якому міститься понад 9000 експонатів, які належать до Державного реєстру національного культурного надбання.

 

Студенти коледжу в Музеї грошей НБУ

 

Під час проведення Круглого столу обговорювались питання щодо історії грошового обігу на території України, виникнення та розвитку гривні. Доповідачі підготували змістовні та цікаві презентації та відеоматеріали, присутні викладачі та студенти жваво брали участь у дискусії.

Учасники Круглого столу уважно слухають доповідачів

 

Студентка групи МНб-161 Кокіза Вікторія з доповіддю

 

Студент групи Фб-171 Гусар Богдан розповідає про засоби захисту грошей

 

Наприкінці засідання Круглого столу всі учасники змогли взяти участь у безпрограшній лотереї. Щоб правильно відповісти на питання, потрібно було уважно слухати доповідачів. Нагорода за уважність та швидку реакцію - монетка, тільки не звичайна, а шоколадна.

Атмосфера під час проведення Круглого столу була творча і доброзичлива, що сприяло проведенню плідної дискусії, а також засвідчило необхідність проведення подібних круглих столів з вузлових питань споріднених навчальних дисциплін як невід’ємної частини навчального процесу. Також таку форму заняття доцільно використовувати під час складання заліків і захистів звітів із виробничої практики.

 

Коваль Ю.А., викладач кафедри