17 травня 2018 року на комерційно – технологічному відділенні Коледжу економіки і права ВКІ відбулося засідання Круглого столу на тему : «Перспективи відкриття власної справи».

Організатори заходу: директор коледжу економіки і права ВКІ, д.е.н., професор Якимчук К.Д., завідувач кафедри товарознавчих дисциплін та комерційної діяльності, к.е.н. Вознюк Т.К.

Із привітальним словом виступив директор коледжу економіки і права ВКІ д.е.н. , професор Якимчук К.Д.,  який зазначив, що на сьогоднішній день створення власної справи є особливо актуальним питанням, зокрема з огляду малого та середнього бізнесу. Тому багато людей замислюються над питанням «Як розпочати власну справу?».

Якимчук К.Д. зазначив, що круглий стіл проводиться з метою надання допомоги у вирішенні проблемних питань перед можливим започаткуванням власної справи.

 

Із привітальним словом виступив директор коледжу економіки і права ВКІ д.е.н., професор Якимчук К.Д.

 

Виступає Редчик Валерій Миколайович – заступник голови правління Вінницького регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців.

 

Валерій Миколайович проінформував студентів про те, які галузі господарства Вінниччини потребують  відкриття малого бізнесу, з якими підприємствами регіону можна співпрацювати, а особливо з великими й середніми, які в даний час відкриваються на теренах Вінниччини. З допомогою таблиць, діаграм доказав значимість кооперативних зв’язків, ріст вагомості в економіці області споживчої кооперації. Навів ряд прикладів швидкого входження у бізнесове середовище молодих фахівців та студентів. Запевнив учасників круглого столу, що Вінницьке регіональне відділення Українського союзу промисловців і підприємців надасть допомогу всім бажаючим відкрити малий бізнес.

Своїм професійним досвідом, компетентністю, настановами  поділилися запрошені керівники відповідних структур:

  • Валуйська Тетяна Олегівна – президент Вінницької громадської організації «Центр підтримки малого бізнесу»;
  • Редчик Валерій Миколайович – заступник голови правління Вінницького регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців.

 

Виступає Валуйська Тетяна Олегівна – президент Вінницької громадської організації «Центр підтримки малого бізнесу»

 

Тетяна Олегівна звернула увагу студентів на психологічні аспекти відкриття власної справи: навколишнє середовище, конкуренція, нестача життєвого досвіду, уміння орієнтуватися у бізнесовому середовищі. Підкреслила необхідність  досконалої теоретичної підготовки у процесі навчання і творчого спілкування із практичними працівниками. Надала інформацію про можливості «Центру підтримки малого бізнесу» надавати всім бажаючим необхідну допомогу.

Студенти коледжу взяли активну участь в обговоренні тематики круглого столу, проявили наполегливість, зацікавленість у науково- дослідній роботі щодо підготовки питань для обговорення за наступними напрямами:

  • Кривенька Мирослава, група КД- 151, «Сучасний малий бізнес і перспективи його розвитку».
  • Макаревич Алла, група КД – 151, «Шляхи становлення підприємницької діяльності».
  • Коропій Вадим, група ВХП-151, «Сучасні вимоги роботодавців до молодих спеціалістів».
  • Дробинчук Валентин, група ТМ – 152, «Основні аспекти та документи, які регулюють відкриття власного бізнесу».
  • Танасійчук Альона, група ОП-161, «Інформаційне забезпечення відкриття бізнесу ».
  • Гончарук Катерина, група ФК-151, «Кредитування малого і середнього бізнесу».
  • Підгородецький Максим, Лазаренко Ігор, група ФК-151, «Взаємовідносини малого та середнього бізнесу з податковою системою».

 

Виступає студентка групи КД-151 Макаревич Алла

 

Виступають Підгородецький Максим, Лазаренко Ігор, група ФК-151

 

Виступає Коропій Вадим, група ВХП-151

 

Виступає Гончарук Катерина, група ФК-151

 

Доповіді студентів були цікавими, змістовними, вирізнялися високою інформативністю, логічною змістовністю.

Учасники засідання круглого столу проявили активність, зацікавленість, взяли активну участь в обговоренні доповідей у вигляді питань, відповідей, пропозицій.

Директор коледжу економіки і права ВКІ, д.е.н. Якимчук К.Д. підвів підсумки, відзначив гарну підготовку та інформованість студентів до проведення круглого столу, нагородив грамотами і сертифікатами учасників.

 

Вручення сертифікату студенту групи ТМ – 152 Дробинчуку Валентину

 

Нагородження «Подякою» Валуйської В.О.

 

Нагородження «Подякою» Редчика В.М.

 

Загальне фото учасників круглого столу

 

Редчик В.М., Валуйська Т.О. відмітили досконалу підготовку доповідачів, доцільні запитання і оцінки учасників круглого столу, звернули увагу керівництва коледжу та інституту на необхідність встановлення більш тісних зв’язків з роботодавцями та громадськими організаціями.

 

Завідувач кафедри товарознавчих дисциплін
та комерційної діяльності, к.е.н. Вознюк Т.К.