У сучасному стрімкому і динамічному світі неможливо уявити людину без відпочинку. Збільшення тривалості вільного часу, поліпшення оплати праці, бурхливий ритм життя сприяють тому, що люди намагаються урізноманітнювати своє дозвілля та пізнавати нове.

Заклади ресторанного господарства успішно розвиваються, тому професія «Ресторатора» або «Шеф-кухаря» є дуже популярною. Інтерес до цієї справи також підсилюють відомі телепередачі та кулінарні шоу «МастерШеф», «Пекельна кухня», «Все буде смачно», «На ножах», «Ревізор», «Інспектор Фреймут», молодіжний серіал «Кухня» тощо. 

Ресторатор – професія багатогранна, що поєднує в собі підприємницькі та творчі аспекти. Адже це не просто засновник або власник ресторану, а людина, яка розробляє концепцію розвитку і процвітання закладу. Це творча особистість, яка вміє здивувати, зацікавити, залучити відвідувачів до ресторану.

А на скільки наші студенти готові бути успішними рестораторами ми перевірили у нашому конкурсі.

Спритність учасників оцінювало журі конкурсу у складі провідних викладачів Коледжу та адміністратора ресторану «Престиж Холл».

Запальний настрій команд підтримували ведучі Пітик О.В., (завідувач кафедри  харчових технологій та ресторанного обслуговування) та Артемович Т.М., (викладач кафедри).

В змаганнях брали участь 3 команди, яким було запропоновано наступні види конкурсів:

Попереднє сервірування столу за жеребкуванням:

для обіду, сніданку, вечері на дві персони – 5 хв.

Складання серветок – 3 хв.

Домашнє завдання: попередньо підготувати тематичний стіл з використанням власного посуду та розробити меню згідно вимог на українській та англійській мовах.

Правила етикету за столом: студенти демонстрували культуру споживання страви та правила користування столовими наборами

Теоретичний конкурс – вирішити ситуації та дати визначення термінам.

Сервірування столу за  узгодженим меню.

Розрив у балах був незначний, але журі остаточно визначило переможців:

 

1 місце

Команда «Україночки», група РО-161

Ребрик Олександра, Кучер Каріна, Маціон Олена, Юрченко Ірина.

 

2 місце

Команда «Модерн», група РО-151

Подоляка Степан, Манафли Ібрагім, Керницька Аліна, Швець Анна.

 

3 місце

Команда «Васабі», група ВХП-151

Ткаченко Діана, Слободянюк Марина, Томчук Ярослав, Крива Валентина.

Ректор Інституту та Директор Коледжу висловили сумісну подяку спонсорам конкурсу: Туристичній Агенції «Бон Вояж», Книгарні «Є» та Спортклубу «Максимус», а всі учасники конкурсу отримали призи та безліч позитивних емоцій!