День святого Валентина або День закоханих відносно молоде свято в нашій українській обрядовості. Але його захоплено підхопила, як давню європейську традицію, саме наша молодь. В цьому святі, коріння якого сягають епохи Середньовіччя, є все, що приваблює молодих людей: романтика стосунків між закоханими, анонімність або ж навпаки одверта демонстрація симпатій один до одного, яка супроводжується «валентинками» - подарунками улюбленій людині.

Історію свята нині добре знають усі, але в кожній країні є свої традиції цього дня. Чи не найцікавіша – в Голландії, де в День св.Валентина будь-яка жінка може підійти до незнайомого чоловіка, який їй до вподоби, і запропонувати себе йому в дружини. Якщо чоловік на це не згоден, то повинен відкупитися якимось подарунком цій жінці. Отже, День закоханих витратний в першу чергу для мужчин.

13 лютого 2018 року в гуртожитку Вінницького кооперативного інституту традиційно проходила вечірка,присвячена Дню Святого Валентина. На ній панувала затишна сімейна, домашня атмосфера. Господарями вечірки стали самі студенти, проявивши видумку, творчість. Під мелодію гітари звучали ліричні пісні, проходили розважальні конкурси з врученням сувенірів. Друзі ще раз переконалися, як майстерно володіє гітарою і співає Даша Забєліна, лауреат творчих конкурсів. Студенти також обмінювались валентинками та листами.

Цікавою ведучою вечірки була Мельничук Софія, а до всієї організації заходу доклали рук і старання практичний психолог інституту Людмила Любацька, старости гуртожитку Микита Євтушенко, Інна Лехман, Марія Іщук, Софія Мельничук, Лілія Кравчук, Ілля Ткаченко. Насамкінець до всіх учасників вечора-зустрічі звернулися з вітальними словами практичний психолога та вихователь гуртожитка.

Подібні заходи мають і своє значення для психологічного здоров’я студентської молоді. Після напруженого навчального дня, піддаючись арт-терапії, психологічному релаксу, студенти знімають із себе напругу, розслабляються, набувають нових сил.

Людмила Любацька,
практичний психолог