До дня вшанування пам’яті убитих Голодомором 1932-1933 рр. 24 листопада 2017 р. у приміщенні Державного архіву Вінницької області відбулась виставка документів «Свіча пам’яті», в організації та проведенні, якої безпосередню участь взяв доцент кафедри права ВКІ Петренко Володимир Іванович.

Страшні свідчення нелюдських знущань голодом. Архівні документи, які десятиліттями зберігались в державному архіві представили на загал. Експозиція виставки представлена чотирма розділами «Документальні джерела», «Актові записи про смерть від голоду», «Свідчення очевидців» та «Книги про Голодомор». На пожовтілих сторінках особових справ початку 1930 років – звинувачення у канібалізмі, протоколи розкулачення селян та статистичні дані про страшні голодні смерті на Вінниччині.

Виставку відвідали студенти групи ПР-172, які отримали виняткову можливість на власні очі побачити документальні свідчення геноциду проти українського народу та поділитися своїми переживаннями і спогадами рідних, що були очевидцями трагедії. 

 

Матеріал підготувала
Куратор групи ПР-172 Яковець О.В.