КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ

 

Сини Твоєї Батьківщини,
В них сила духу непоборна!
Козацтво – слава України,
Це гордість наша всенародна!

 

Чотирнадцятого жовтня в Україні відзначали одне з найбільш шанованих свят -  Покрови Пресвятої Богородиці. За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу Константинополь. Мешканці міста в гарячій молитві звернулись до Божої Матері з проханням про порятунок. Богородиця з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором).

Особливо шанували на Україні Покрову запорозькі козаки. Вона була їхньою заступницею у далеких походах. Священною для кожного козака на Січі була Покровська церква, від порога якої січовики вирушали на захист рідної землі і куди з подякою за порятунок поверталися після походів.

Напередодні свята Покрови у Вінницькому кооперативному інституті відбулося патріотичне спортивно-розважальне свято «Козацькі розваги».

За козацьку булаву та звання переможців змагалися 3 команди: 

  • команда куреня Факультету управління та права «Подоляни» на чолі з отаманом Сичем Владиславом.
  • команда куреня Комерційно-технологічного відділення «Укроп», отаман Подоляка Степан
  • команда куреня Економіко-правового відділення «Гайдамаки», отаман Гайдамака Максим.

Славні козаки та козачки з команд-учасників продемонстрували фізичну силу та міць у конкурсах «Перенеси козачку», «Поштовх гирі» та «Армреслінг», виявили спритність, маневреність та влучність у конкурсах «Стрибки в мішках» та «Кидання дротиків».

Козацьке життя було сповнене пригод. І перемогти всі негаразди можна було тільки в колективі, в дружній підтримці один одного. «Один за всіх і всі за одного» - під таким девізом пройшов фінальний конкурс «Перетягування канату».

В номінації «Найактивніші» перемогла команда «УКРОП», а найкреативнішими стала команда «Подоляни».

За результатами всіх конкурсів довгоочікувану перемогу та козацьку булаву здобула команда «Гайдамаки».

Після змагань в нас залишилася світла пам'ять про славні подвиги наших предків-запорожців. Отож, пам'ятаймо, що ми є нащадками славних українських козаків. Любімо Україну, шануймо наш народ!

Хай кожен з нас своїми добрими справами і вчинками доводить, що козацькому роду нема переводу!