20 жовтня відбулася Міжнародна науково-теоретична конференція студентів та молодих вчених.

Співорганізаторами конференції, крім Вінницького кооперативного інституту, виступили Український науково-дослідний інститут українознавства (м. Київ) та Вища школа економіки, права та медичних наук ім. проф. Едварда Ліпінського в Кельцах (Польща).

Пленарне відділення з вітальним словом відкрили ректор Вінницького кооперативного інституту А.Г. Драбовський та директор Українського науково-дослідного інституту Б.М. Галайко.

Делегацію Республіки Польщі представляли проректор Вищої школи доктор Кшиштоф Ваторек, декан факультету економіки та фінансів доктор Ельжбета Вавжиньчук-Наталі, та заступник декана факультету економіки і фінансів доктор Віктор Краса.

Учасники конференції мали змогу ознайомитись з особливостями судоустрою та ключовими аспектами освітньої реформи Польщі.

Тема реформування середньої та вищої освіти піднімалась і в доповіді викладача Вінницького кооперативного інституту Цигвінцева І.Г.

Після завершення пленарного засідання відбулися дискусії з тематики конференції у секціях.

ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ РОБОТИ У СЕКЦІЯХ:

Секція 1. Пріоритети економічного розвитку держави, регіону, підприємства.

Секція 2. Конкурентоспроможність підприємств та організацій у сфері управління та адміністрування.

Секція 3. Актуальні питання гуманітарних наук.

Секція 4. Правова гармонізація стосунків з Європейським Союзом.

Робота 1 та 2 секції була  організована завідувачем кафедри маркетингу та підприємництва доцентом Дибчук Л.В. та магістрантом Сичем В.Д.

На секцію надійшло понад 70 наукових  тез, а безпосередньо у роботі засідання взяли участь понад 40 студентів та магістрантів із різних ВНЗ України.

Із актуальними та цікавими доповідями, що стосувалися конкурентоспроможності  підприємств  та  організацій у сфері управління та адміністрування  виступили студенти  Іщенко В.О., Макаревич А.П. та Слободянюк  В.В.

На секційному засіданні «Пріоритети економічного розвитку, держави, регіону підприємства»  найбільш цікавими були доповіді студентів - Білової Д.В., Кудлаєнко М.В.,Подоляна Д.В. та РидванськоїК.С.

Учасники секційних засідань брали активну участь в обговоренні запропонованих доповідачами  проблем, жваво задавали запитання та з уважністю слухали коментарі  присутніх на конференції викладачів, зокрема професорів Петренка М.І. та Іванюти П.В.

Студенти Іщенко В.О. та Слободянюк В.В. були  відзначенні матеріальними преміями за кращі роботи та доповіді.

Секція, на якій розглядались актуальні питання гуманітарної та правознавчої спрямованості, об’єднала близько 20 учасників. Серед них були гості із Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу та Ірпінського коледжу економіки та права. Більшість з учасників вперше готували наукові публікації та дебютували у публічних виступах. Молоді науковці представляли свої наукові доробки у формі доповідей, що супроводжувались презентаціями. Після виступів учасники конференції обговорювали запропоновані доповідачами теми, при чому часто виникала справжня жвава наукова дискусія. Зокрема, найбільшу цікавість серед учасників викликали виступи: «Законодавче врегулювання сурогатного материнства», «Впровадження адвокатської монополії в Україні», «Історико-правовий аспект у відносинах Україна-ЄС», «Критерії відповідності для вступу України в ЄС», «Феномен трипільської культури». Виступи на секції були не тільки українською мовою, але й іноземною (англійською). На думку учасників, конференція була вдало організована, під час її проведення було багато по-справжньому цікавих виступів та яскравих презентацій. Крім того, учасникам конференції запам’ятались активне обговорення доповідей за круглим столом, нові знайомства. Загалом цей захід залишив по собі гарні враження, а для двох переможниць – Ірини Білоконь та Юлії Синюшко, ще й грошову винагороду.