Міжнародна співпраця на конференції у Вінницькому кооперативному

22-23 листопада у Вінницькому кооперативному інституті відбулася Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Європейська інтеграція України: економічні, політичні, гуманітарні та правові аспекти». Співорганізатором конференції виступив наш надійний науковий партнер – Вища школа економіки, права і наук медичних ім. Е. Ліпінського м. Кельце (Польща), з яким нас пов’язують давні дружні відносини і плідна співпраця.

З вітальним словом виступили в.о. ректора Вінницького кооперативного інституту, к. філол. н. Віра Драбовська і представники Вищої школи – проректор доктор Кшиштоф Вонторек та Андей Ющик.

На пленарному засідання були представлені доповіді Еви Сойди, Наталі Горячкіної, Сусанни Коваль, Ольги Ковальчук, Анастасії Поліщук. Тематика рефератів є актуальною як для України, так і для Польщі, про що засвідчує й активна дискусія після виступів студентів.

Надалі конференція продовжила свою роботу в онлайн-форматі, під час якого учасники з української та польської сторони обговорили наступні питання:

  • особливості євроінтеграції України в контексті світової глобалізації, розвиток місцевих громад в Україні та країнах ЄС;
  • гуманітарна складова євроінтеграційної політики України та ЄС;
  • сучасний стан євроінтеграційних процесів в Україні та ЄС і перспективи вступу України до Євросоюзу.

Окрему увагу приділили інституційно-правовим засадам забезпечення євроінтеграції України та фінансово-економічному розвитку держави.

Варто відзначити студентів з України та Польщі, які презентувати свої реферати на секційному засіданні в онлайн-форматі: О. Васильчук, Я. Трунова, Є. Мазуркевич, І. Терещук, Адріан Гора, Агнєшка Кендра, Юстина Щукевич, Агнєшка Лукавська, та Сильвія Банак.